O nás - SHARPEI SEJIDA

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

O nás

Naší chovatelskou stanici jsme založili na základě koupě našeho prvního šarpeje AMISE Sik Kot CS pod zápisem v PK 135/92, narozen 21.3.1992 na první jarní den a který více méně nás, jako chovatele předurčil pro toto krásné a velmi milé plemeno, které chováme dodnes.

Po půl roce přesně 31.12.1992 jsme k Amisovi koupili krásnou zlatou fenu AIU NAI IDAHO CS pod zápisem PK 287/92 od chovatelky z Prahy. Sice ze začátku měla trochu zdravotní problémy (zápal plic, který jak jsme zjistili, měla již když jsme jí koupili od chovatelky), takže jsme velmi dlouho léčili, ale stálo to za to. Tato fenečka nám začala vyhrávat výstavy a dokazovala svoji oddanost a velmi milou povahu a velkou závislost na páníčkovi a stala se jednou z nejúspěšnějších fen české historie chovu šarpejů. Její výsledky uvedeme v jejím profilu. K naší velké lítosti nás opustila v úctyhodném věku 11 let.

Od prosince 2002 máme nový přírůstek do rodiny CLAUDII TABAT, která vyrůstala do necelých dvou let u pí.Morávkové, ale bohužel byly tam nějaké rozbroje mezi šarpejíma holkama tak jsme se domluvili, že si Claudii (Julii, tak jí vlastně říkají od malička) vezmeme do naší smečky. Devil který byl velmi hravý a naše staruchy Ája a Mazlinda (Aurea) se ho moc nevšímaly, tak Julie byla pro něho zpestřením k jeho hrátkám a dnes už by jí nikomu, ani původní majitelce nevrátil (bohužel se o tom přesvědčila na vlastní kůži). Takže v nové rodině oslavila 2 narozeniny (viz foto) a svoje třetí již s jejími potomky a ti také chtěli ochutnat (viz foto).

Nejsme výrobci šarpejů za 2
0 let naší chovatelské stanici máme odchováno pouze 5 vrhů.

TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky